Ocalić od zapomnienia

Jak to ptaszki ćwierkają i wieść gminna niesie Gmina Nowy Staw gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy prawie od samego początku. 

1. Wspomnienia Pani Eweliny

Niespodzianka! Otrzymaliśmy kilka słów wspomnień od Pani Eweliny Grzelec wraz ze zdjęciem identyfikatora i skarbca.

"Fajne dobre czasy, wielka uciecha, że człowiek miał swój udział w dobrym uczynku, jestem zadowolona i szczęśliwa, że mogłam, chodź troszkę pomóc innym, z bardzo wspaniałą ekipą: Pani Ania Chomiuk, Tereska Jędrzejewska, Małgorzata Jędrzejewska, Agnieszka Chomiuk, Teresa Majcher oraz niezastąpiona Teresa Jasińska, która dbała, aby nikt ze skarbca, ani żaden wolontariusz nie chodził głodny i spragniony. Liczenie do północy tych ciężkich puszek, ponieważ w tamtych czasach liczyła się waga puszki. Wolontariusze, aby zwiększyć jej masę oraz dla żartu, wrzucali do puszek sztućce, które pożyczyli z kuchni NOK'u. Super sprawa."

Pani Ewelinko! Serdecznie dziękujemy za te wspomnienia i za tak owocną pracę wolontariacką.

Ps. Po tym małym incydencie, jakiś mały zalążek powstał i działa do dziś, jest to moja córcia Dominika Grzelec.

2. Wizyta w Pałacu Prezydenckim

W 2015 roku na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego odbyło się spotkanie z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w czasie którego podsumowaliśmy zbiórkę 23. Finału WOŚP, a graliśmy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Spotkaliśmy się w towarzystwie kilkudziesięciu sztabów Orkiestry, których przedstawiciele mogli osobiście przyjąć gorące słowa podziękowań i podziwu dla ich pracy ze strony Pana Prezydenta i jego współpracowników. Tym samym podziękowania te pomknęły w stronę 120 000 wolontariuszy wspierających nasze działania i milionów Polaków w Polsce i na całym świecie, którzy grają z Orkiestrą.

I taka dygresyjka: kiedy zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, podeszła do nas przedstawicielka głównego Sztabu WOŚP i przywitała się bardzo serdecznie i usłyszeliśmy mnóstwo przyjemnych słów o działaniu nowostawskiego sztabu.

Na spotkaniu udało się nam zdobyć autograf od samego Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Jego Żony oraz od Jurka Owsiaka. 

3. Medal dla Sztabu 313 w Nowym Stawie

Dnia 7 marca w Zamku Królewskim w Warszawie Jurek Owsiak ogłosił ostateczny wynik 25. Finału i podziękował firmom i instytucjom za wspólne granie w 25-letniej historii.

Z tej okazji wręczone zostały pamiątkowe srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową. Wśród nagrodzonych pamiątkowymi medalami znaleźli się między innymi sponsorzy, darczyńcy, przyjaciele Fundacji, przedstawiciele mediów oraz nieliczni przedstawiciele sztabów.

Cudowna Ekipo z fantastycznymi pomysłami i działaniem na pełnej petardzie, która dodawała nieprzeciętnej energii i siły do tworzenia tego i poprzednich Finałów. To medal dla wszystkich mieszkańców Gminy Nowy Staw! Medal 25-lecia dla Sztabu WOŚP Nowy Staw - za długoletnią i bardzo owocną współpracę z Fundacją WOŚP.

Jest w Was moc! Ogromne serce i niezwykły bagaż pozytywnych emocji dają petardę do myślenia o następnym finale.

Medal jest Wasz za wspaniałą pracę, poświęcony czas i ogromne zaangażowanie.

Jestem wzruszona i dumna i niezwykle szczęśliwa.

Dziękuję Nowy Staw i życzę wszystkiego dobrego.

Szef Sztabu Ewa Kot 

4. Sztab #313 WOŚP w Nowym Stawie wyróżniony medalem z okazji 30-lecia Wielkiej Orkiestry

Z okazji 30-lecia swego istnienia Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiła wyróżnić medalami niektóre zaangażowane instytucje, sztaby oraz firmy.

W wielką radością odebraliśmy wiadomość, że Sztab #313 z Nowego Stawu, od wielu lat grający dla „Najbardziej Kolorowej Orkiestry w Środku Zimy", znalazł się w gronie tych uhonorowanych. Nowostawski sztab otrzymał oficjalne podziękowania i życzenia od Jerzego Owsiaka oraz medal 30.Finału WOŚP wraz z certyfikatem.

Jesteśmy wzruszeni i zaszczyceni takim wyróżnieniem. 

Mamy świadomość, że gdyby nie tytaniczna praca całego zespołu, naszych wolontariuszy, darczyńców, licznego grona mieszkańców gminy nowostawskiej i wszystkich ludzi, zaangażowanych w Finałowe Granie - nie byłoby takiego efektu. Otrzymany Medal i podziękowania przysłane przez Fundację dedykuję wszystkim Wielkoorkiestrowym Aniołom. Z taką Załogą czy słońce, czy deszcz - orkiestra zawsze zagra: "do końca świata i jeden dzień dłużej".

Przypomnijmy, że podczas 30. Finału WOŚP
sztab w Nowym Stawie zebrał kwotę
204.206,39 zł.,
przez co pobił swój własny rekord z roku 2021,
kiedy w WOŚP-owej skarbonce zgromadził 84.329,01 zł.

Dla takich chwil warto żyć i pracować razem. Takie chwile uskrzydlają na przyszłość.