31. Finał WOŚP w Nowym Stawie za nami,
przyszedł czas na podsumowania.

Wraz z całym Sztabem 313 składamy podziękowania wszystkim, którzy zagrali z nami podczas tegorocznego finału. Z całego serca dziękujemy za wszelkie działania i zaangażowanie! Po raz kolejny akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy połączyła ludzi w naszym mieście, gminie, w całym kraju i na świecie!

Dziękujemy, że wspólnie z Wami mogliśmy się stać częścią tej wielkiej, szlachetnej inicjatywy. 

Trudno znaleźć słowa, by wyrazić wdzięczność za to, jak bardzo byliście zaangażowani, pomysłowi, gotowi do działania, pełni uśmiechu, wzajemnej życzliwości, z dobrym słowem na ustach! Jesteśmy wzruszeni pracą, zaangażowaniem i mocą poświęcenia naszego nowostawskiego megasztabu, wolontariuszy, opiekunów, skarbca, występujących na scenie - maluszków i tych starszych, wszystkich, którzy pomagali tworzyć nasz wspólny finał. Stanęliśmy jako zespół na wysokości zadania, pełni mocy, jak zawsze gotowi i zwarci do dzielenia się dobrem. Wszyscy pokazaliśmy  wspaniałą energię, przyjaźń, zaufanie i tę siłę, która pozwala "góry przenosić"!

Staraliśmy się być z Wami i dla Was, aby w efekcie kupić jak najwięcej urządzeń medycznych do diagnostyki sepsy dla oddziałów szpitalnych w całej Polsce.

Szczególnie nisko kłaniamy się naszym gościom, wśród których znaleźli się: Agnieszka Wiegosz, Łukasz Choroń, Kuba KorczakSebastian Frodyma oraz Zespół Amber Chant.

Ich obecność uczyniła ten dzień jeszcze bardziej niezwykłym, wielu odwiedzających podkreślało, że w czasie 31. Finału atmosfera w naszym nowostawskim „Ołówku” była wyjątkowo gorąca i pełna magii.

Trudno wymienić wszystkich, tak wiele osób i organizacji zaangażowało się w tegoroczny finał. Nie jesteśmy w stanie pokłonić się każdemu z imienia i nazwiska, ale mamy nadzieję, że nikt z tego grona nie będzie miał urazy, bo zgłaszając się do współpracy, nie robił tego dla poklasku czy peanów. Taka bowiem jest idea WOŚP-u: pracujemy na szczytny cel bezinteresownie, mając świadomość dobra, któremu służy nasza wspólna praca.

A zatem WSZYSTKICH, bez wyjątku, ogarniamy naszą pełną wdzięczności myślą i przesyłamy Wam moc serdeczności i ogromną kulę pozytywnej energii!

Ciekawostki ze Skarbca:

Wolontariusze do swoich puszek zebrali 48.647,61 zł.

Puszki stacjonarne - od tego roku rozdzielone zostały na grupy:

Waluta obca z puszek kwestarskich została przeliczona na kwotę 906,38 zł.

Skarbiec przeliczył 67.567,97 zł.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka w wirtualnej formie!

Ważnym elementem elektronicznej zbiórki było ALLEGRO.

Kwota z aukcji allegro: 229.485,94 zł

Sumując: 29 stycznia 2023 r. w czasie 31. Finału WOŚP w Nowym Stawie zebrano:

325.258,28 PLN !!!

W pojedynkę możemy zrobić tak mało.

Razem możemy więcej.

Miło nam poinformować, iż w rankingu Sztabów 

z największą kwotą w serwisie allegro 

zajęliśmy 2 miejsce.